Послуги

Відмінності моноблочного кондиціонера та спліт-системи. 

Неможливо уявити своє життя без високих технологій, інновацій та нових розробок, а також без таких простих, на перший погляд, систем кондиціювання та вентиляції повітря. Кондиціонери ми звикли бачити всюди: на роботі, в кафе, вдома, і навіть у селі. У спекотні дні ми вже не можемо без нього обходитися і навіть боїмося уявити - що ж буде, якщо у найспекотніший день він зламається? Тому при виборі кондиціонера ми намагаємось підібрати найнадійніший та ремонтно-придатний кондиціонер. Найскладніший вибір, який стоїть перед нами – це тип кондиціонера.

Які існують типи кондиціонерів?

Найпоширеніші кондиціонери це: моноблочні та спліт-системи. Моноблочні діляться на віконні та компактні (портативні). Що таке моноблочний кондиціонер? Моноблочний кондиціонер – це тип кондиціонера, у якого всі складові знаходяться в одному корпусі, у мобільних кондиціонерів відпрацьоване тепле повітря відводиться за допомогою гнучкого повітропроводу на вулицю, а у віконних кондиціонерів вивішується половина кондиціонера для перенесення тепла. Щодо переваг моноблочних кондиціонерів від спліт-систем, то для віконних кондиціонерів це насамперед його ціна, а для портативних кондиціонерів – це свобода в розміщенні та установки в будь-якому зручному місці.

  Якщо говорити про недоліки моноблочних кондиціонерів, то їх набагато більше, ніж переваг. Основні з них:
 1. Моноблочні кондиціонери дуже шумні, це пов'язано з тим, що всі складові кондиціонера знаходяться в одному корпусі, тоді як у спліт-системі компресор, вентилятор та інші джерела шуму знаходяться у зовнішньому блоці. 
 2. Деякі його частини можуть нагріватися до високої температури (гнучкий повітропровід може нагрітися до 70 градусів). 
 3. Витрата праці та часу обслуговування моноблочного кондиціонера (наприклад у мобільних, необхідно постійно зливати воду з піддону кондиціонерів). 4. 
 4. Невелика довжина гнучкого повітропроводу, внаслідок чого необхідно встановлювати кондиціонер поблизу вікон і дверей.  
 5. Найчастіше ціна набагато більша, ніж за кондиціонер спліт-системи. 
 6. Недостатньо потужний.
 7. Дорожність ремонту та сервісного технічного обслуговування.

Сервіс та ремонт моноблочних кондиціонерів та спліт-систем.

Системи кондиціонування спліт-система або моноблочний кондиціонер, всі вони вимагають постійного профілактичного обслуговування. Профілактичне обслуговування має на увазі такі роботи як : 

 1. чистка випарника;
 2. очищення конденсатора;
 3.  чистка фільтрів;
 4.  чистка турбіни вентилятора;
 5.  вимірювання технічних параметрів кондиціонера,
 6. вимірювання холодоагенту в статичному та динамічному режимах,

і т.д. тощо.

Найбільшим недоліком моноблочного кондиціонера є те, що він заздалегідь не передбачений для постійного профілактичного обслуговування. Конструкція моноблочного кондиціонера як віконного так і мобільного, зроблена таким чином, щоб, наприклад, для вимірювання хладагента в статичному і динамічному режимах необхідно допаювати крани підключення манометрії, тоді як в спліт-системах ці крани вже встановлені на заводі. Або у віконних кондиціонерах для повноцінного чищення кондиціонера, необхідний демонтаж кондиціонера, а потім його монтаж, що природно не входить у стандартне сервісне обслуговування кондиціонера. В результаті цього вартість профілактичного обслуговування помітно збільшується, до цього хотілося б додати постійну відсутність запчастин на моноблочні кондиціонери, та ще й, не всі компанії беруться ремонтувати такі кондиціонери, оскільки ціна ремонту кондиціонерів можна порівняти з ціною нового кондиціонера. Іноді складається думка, що це обладнання спеціально зроблено так, що за першої поломки потрібно міняти його на новий кондиціонер. Цінова політика обладнання та встановлення кондиціонера. Ціна за спліт-систему з монтажем нижча, ніж за моноблочний мобільний кондиціонер. Додамо до цього всі суттєві недоліки моноблочного кондиціонера, які ми описали вище, плюс до всього цього дорогий ремонт, можна зробити висновок, що покупка моноблочного кондиціонера буде невиправданою. 

Викликати майстра

Ми працюємо з понеділка до п'ятниці з 09.00 до 18.00 без обіду.
Центральний офіс:
 тел: +38(044) 227-43-92
моб:+38(096) 257-24-27
Адреса: 03062 м. Київ: вул. Чистяківська, 2, оф.407
Email: climatbud@ukr.net
Сайт: climatbud-service.com.ua

Карта проїзду

map